Detail rubriky


Po neúspešnej obhajobe prvenstva sa US Open si Tiger Woods spravil chuť na turnaji AT T National, kde sa mu podarilo zvíťaziť najtesnejším rozdielom pred výborne finišujúcim Hunterom Mahanom.
Vloženo: 07.07.2009
viac...

Mladý nemecký golfista Martin Kaymer si zaknihoval na Open de France ďalšie turnajové víťazstvo vo svojej kariére, ktoré ho vrátilo naspäť medzi prvý dvadsať hráčov svetového rebríčka.
Vloženo: 07.07.2009
viac...

Turnaj Travelers Championship, ktorým po US Open pokračovala americká túra, mal zaslúženého víťaza. Kenny Perry počas celého víkendu dokázal hrať ako z veľkej knihy a len na pár okamihov dokazoval, že je momentálne v skvelej forme.
Vloženo: 02.07.2009
viac...

Hviezdami nabitý a výborne dotovaný turnaj BMW International Open v Mníchove bol svedkom výborných výkonov a zaujímavého vyvrcholenia, v ktorom sa svojho tretieho víťazstva v kariére dočkal Nick Dougherty. Jeho záverečné kolo za -8 rán je tohtoročným najlepším kolom víťaza turnaja na európskom okruhu.
Vloženo: 30.06.2009
viac...
Spoločnosť Caddies s.r.o. v spolupráci s GC Welten v Báči a za finančného prispenia niektorých sponzorov pripravila na leto pre začínajúcich golfových nadšencov sériu turnajov pod názvom GREEN Tour 2009. Jedná sa o päť turnajov, v ktorých môžu štartovať výlučne hráči s HCP vyšším ako 37.
Vloženo: 26.06.2009
viac...
Turnajom Saint-Omer Open pokračovala európska golfová túra v čase, keď si to svetová golfová elita rozdávala na US Open. Štartovnú listinu tohto turnaja teda tvorili hráči z vyšších priečok svetového rebríčka, ale dôležité body do konečného umiestnenia sa dali získať aj tak. Presvedčil sa o tom Švéd Christian Nilsson, ktorý získal turnajový titul a zároveň svoje prvé víťazstvo na najvyššom európskom okruhu.
Vloženo: 23.06.2009
viac...
Tak ako aj minulý rok, celý golfový svet sledoval boje o prestížny druhý major titul sezóny až do pondelka. Dôvodom však nebola rozohrávka, ktorá sa na tomto turnaji hrá na osemnásť jamiek, ale počasie. Dažďom prerušovaný turnaj sa dočkal svojho finále až v pondelok, ale rozhodne bolo viac než zaujímavé.
Vloženo: 23.06.2009
viac...
Na turnaji St. Jude Classic ukázal svojim protihráčom opäť chrbát Brain Gay. Od úvodu turnaja mu patrilo prvé miesto a s náskokom piatich rán zvíťazil so skóre -18 pred dvojicou David Toms a Bryce Molder a pripísal si tak svoje druhé tohtoročné víťazstvo.
Vloženo: 17.06.2009
viac...
Turnaj The Celtic Manor Wales Open sa v samotnom závere stal súbojom dvoch Severanov. Švéd Niclas Fasth a Dán Jeppe Huldahl bojovali v poslednom kole o prvenstvo v turnaji. Snažil sa im ešte sekundovať Španiel Ignacio Garrido, ale v samotnom závere sa museli len pozerať, ako si málo známy dánsky golfista preberá víťaznú trofej.
Vloženo: 09.06.2009
viac...
Turnaj The Memorial Tournament, ktorého hostiteľom je Jack Nicklaus, vyhral po štvrtýkrát v histórii Tiger Woods. Po hattricku v rokoch 1999-2001 to bolo jeho ďalšie víťazstvo na tomto turnaji. Woods zahral výborné posledné kolo a hlavne v jeho závere dokázal, že s ním treba zase počítať.
Vloženo: 09.06.2009
viac...
Svoj premiérový titul po štyroch rokoch na European Tour si z prestížneho turnaja The European Open odváža Francúz Christian Cevaer. Zvíťazil najtesnejším rozdielom a hoci sa mu v úvode posledného kola nedarilo, v konečnom zúčtovaní sa mohol radovať z víťazstva.
Vloženo: 02.06.2009
viac...
Turnaj Crowne Plaza Invitational at Colonial priniesol v samotnom závere dramatické rozuzlenie. V play-off sa stretli hneď traja hráči a o svojom víťazstve na druhej pridanej jamke rozhodol Steve Stricker.
Vloženo: 02.06.2009
viac...
Turnajom HP Byron Nelson Championship pokračovala americká PGA Tour počas uplynulého víkendu. V turnaji dominoval Juhoafričan Rory Sabbatini, ktorý predviedol skvelý výkon vo všetkých štyroch kolách a zaslúžene zvíťazil.
Vloženo: 26.05.2009
viac...
Výborne dotovaný turnaj BMW PGA Championship bol otvorený až do svojho samotného záveru. Napokon v ňom dominoval Paul Casey, ktorý po svojom prvom víťazstve na americkej PGA Tour zaznamenal aj ďalšie dôležité víťazstvo na európskej túre.
Vloženo: 26.05.2009
viac...
Výborne dotovaný turnaj BMW PGA Championship bol otvorený až do svojho samotného záveru. Napokon v ňom dominoval Paul Casey, ktorý po svojom prvom víťazstve na americkej PGA Tour zaznamenal aj ďalšie dôležité víťazstvo na európskej túre.
Vloženo: 25.05.2009
viac...
Zach Johnson obhájil titul na Valero Texas Open z minulého roku, keď po nie práve presvedčivom výkone v záverečnom kole zvíťazil v rozohrávke nad Jamesom Driscollom. Na víťazstvo potreboval Johnson berdíka na jamke číslo 18., ktorá bola prvou jamkou rozohrávky, pričom vo všetkých štyroch kolách na nej dokázal zahrať len par.
Vloženo: 19.05.2009
viac...
Zaujímavý priebeh mal turnaj The 3 Irish Open. Na víťazstvo v tomto turnaji si brúsilo zuby množstvo dobrých hráčov, ale napokon museli svoje hlavy skloniť pred domácim amatérom Shanom Lowrym. Ten dokázal v rozohrávke poraziť Angličana Rocka a okrem nového rekordu ihriska, ktorý vytvoril, sa mohol tešiť aj z prvého veľkého víťazstva vo svojej kariére.
Vloženo: 19.05.2009
viac...
Najnavštevovanejší portál o golfe na Slovensku www.golfzona.sk ponúka pre všetkých nadšencov golfu možnosť bojovať o víťazstvo v premiérovom ročníku netradičného golfového podujatia. Golfzóna Tour 2009 sa skladá z troch samostatných turnaj jednotlivcov. Hrá sa systémom stableford s vyrovnaním s úpravou HCP.
Vloženo: 13.05.2009
viac...
Víťazstvom na turnaji Open de Espaňa vytvoril Francúz Thomas Levet nový národný rekord. Titul zo španielskeho Open bol pre neho už piatym v turnajoch European Tour, čo sa zatiaľ žiadnemu jeho krajanovi nepodarilo.
Vloženo: 13.05.2009
viac...
V talianskom Turíne pokračovala európska túra turnajom BMW Italian Open. Vyrovnané štartovné pole nestačilo zareagovať na výborný finiš Argentíčana Daniela Vancsika, ktorý si skvelým výsledkom 65 rán v záverečnom kole vybojovala svoj druhý titul na okruhu European Tour.
Vloženo: 13.05.2009
viac...
Prestížny turnaj The Players Championship mal hlavne vo svojom finálovom kole zaujímavý priebeh. Z titulu v turnaji sa napokon tešil Švéd Henrik Stenson, ktorý zahral bezchybné záverečné kolo a dokázal dokonale využiť zaváhania všetkých svojich protihráčov.
Vloženo: 13.05.2009
viac...
Druhý turnaj SKGA Tour hostila Veľká Lomnica 9.-10. mája. V mužskej kategórii po výbornom finiši tesne zvíťazil Juraj Zvarík, medzi ženami s náskokom Veronika Falathová.
Vloženo: 13.05.2009
viac...
Turnajom Volvo China Open pokračovala po prvom major turnaji sezóny európska profesionálna túra. Výborne pripravené ihrisko CBD International Golf Club privítalo síce viac hráčov z druhej polovice európskeho rebríčka, ale na kvalite turnaja to určite neubralo. Z titulu sa vďaka výborným výkonom vo víkendových kolách tešil Austrálčan Scott Strange.
Vloženo: 21.04.2009
viac...
Turnaj Verizon Heritage sa stal po napínavom Masters absolútne nudnou záležitosťou. Prispel k tomu Brian Gay. Tento Američan predvádzal počas celého turnaja výborný golf, ale to čo vyviedol svojim protihráčom v nedeľnom finále sa len tak nevidí.
Vloženo: 21.04.2009
viac...
Počas veľkonočného víkendu 11. a 12. apríla odštartovala SKGA Tour. Najväčším prekvapením prvého turnaja v Báči je umiestnenie Natálie Hečkovej, ktorá skončila tretia. Nebolo by na tom nič zvláštne, ak by nemala 13 rokov a neprevzala trofej v kategórii žien spolu s dvoma dospeláčkami .
Vloženo: 16.04.2009
viac...
Turnaj Masters vyvrcholil v nedeľu napínavým finále, ktoré prinieslo skvelý golf. Útok Tigera Woodsa na titul prišiel, ale jeho strata na vedúcich hráčov už bola príliš veľká. Kandidátov na titul bolo pred posledným kolom viac než dosť, ale napokon sa mohol tešiť len jeden. A ním bol Argentínčan Angel Cabrera. Tento nenápadný hráč si svoj druhý major titul v kariére určite zaslúžil.
Vloženo: 14.04.2009
viac...
Player a Els skončili. Na čele sa držia Campbell a Perry, za nimi Cabrera. Woods zaostáva sedem rán za vedúcimi hráčmi.
Vloženo: 12.04.2009
viac...
Turnaj Estoril Open de Portugal sa v európskej túre hrá už od roku 1973. V poslednom období mu však prischol trochu nelichotivý termín, týždeň pred úvodným major turnajom sezóny, takže väčšina špičkových európskych hráčov sa ho nezúčastňuje.
Vloženo: 06.04.2009
viac...
Zuzana Kamasová sa intenzívne pripravuje na štart do turnajovej sezóny. Slovenská profesionálna hráčka denne pracuje na golfovej kondícii s trénerom Skipom Malekom, aby úspešne vstúpila na švédsku SAS Masters Tour. Ešte predtým ju čaká European Nations Cup, kde slovenská vlajka zaveje práve vďaka nej.
Vloženo: 06.04.2009
viac...
Dramatický záver mal aj turnaj Shell Houston Open. O víťazovi rozhodla rozohrávka medzi Paulom Caseym a J.B.Holmesom, ktorá sa však skončila hneď na prvej jamke. Casey bol šťastnejší z dvojice, aj keď zahral len bogey.
Vloženo: 06.04.2009
viac...
V dňoch 3. a 4. apríla sa v Expo Center v Trenčíne konal už 5. ročník golfového veľtrhu, rozsahom nie veľké, ale pre fanúšikov golfu potešiteľné podujatie.
Vloženo: 06.04.2009
viac...
Od prvého aprílového víkendu si golf môžeme užívať už aj pod Tatrami. Ihrisko Black Stork vo Veľkej Lomnici je otvorené. Hneď v prvý aprílový víkend zaznamenalo veľký záujem golfistov.
Vloženo: 06.04.2009
viac...
Severiano Ballesteros po prvý raz verejne prehovoril o boji s rakovinou. Tvrdí, že práve teraz bojuje o svoj šiesty major. Rozhovor s Ballesterosom priniesol španielsky športový denník Marca. Jeho prvá strana okamžite patrila Sevemu a titulku Život mi dal druhú šancu.
Vloženo: 02.04.2009
viac...
Od posledného marcového víkendu už golfisti môžu hrať aj na ihrisku v Bernolákove. Golf and Country Club otvoril sezónu turnajovo.
Vloženo: 31.03.2009
viac...
Turnaj Open de Andalucia de Golf 09 mal až do záveru posledného kola ideálne podmienky. Ľahký dážď v nedeľu poobede pravdepodobne spôsobil stratu koncentrácie Škóta Davida Drysdala. Posledné dve jamky pre neho znamenali stratu troch rán a to bol presne rozdiel, ktorým pred ním zvíťazil Dán S?ren Kjeldsen.
Vloženo: 31.03.2009
viac...
Prestížny turnaj Arnold Palmer Invitational bol svedkom tretieho pokusu Tigera Woodsa uspieť na turnaji po jeho dlhej pauze vynútenej zranením. Jeho priaznivci sa nakoniec dočkali až na poslednej jamke posledného dňa turnaja.
Vloženo: 31.03.2009
viac...
Prestížny turnaj Arnold Palmer Invitational ma za sebou už dve súťažné kolá a stal sa jednou z najsledovanejších športových udalostí tohto týždňa. Svetová jedička Tiger Woods sa po tretíkrát od svojej odmlky snaží ukázať svetu, že na to má. Turnaj Arnold Palmer Invitational sa stal prestížnou záležitosťou a v jeho štartovnom poli nájdeme len najlepších hráčov americkej túry.
Vloženo: 29.03.2009
viac...
Woods sa pripravuje na Arnold Palmer Invitational, ktorý sa bude hrať na Floride 26.-29. marca. Niet pochýb, že po nevýraznom nástupe do sezóny sa pokúsi o reparát.
Vloženo: 26.03.2009
viac...
Bývalá svetová golfová jednotka na svojej webstránke oznámila, že je tehotná. S manželom Mikeom McGeem čakajú prvé dieťa.
Vloženo: 24.03.2009
viac...
V Indii na turnaji Sail Open sa zrodil nevídaný rekord. Chapchai Nirat z Thajska zvíťazil po 72 jamkách s výsledkom 32 úderov pod par!
Vloženo: 24.03.2009
viac...
Ihrisko Golf Clubu Welten v Báči prinieslo golfistom doslova jarný darček. V prvý jarný deň otvorilo pre hru celú osemnástku!
Vloženo: 24.03.2009
viac...
Zaujímavý priebeh mal turnaj Transitions Championship. Všetkých mladíkov v štartovnom poli preháňali počas štyroch dní turnaja dvaja skúsení golfoví veteráni, Tom Lehman a Retief Goosen. Nakoniec to do víťazného konca dotiahol Goosen.
Vloženo: 24.03.2009
viac...
Turnaj Madeira Islands Open mal vo svojom štartovnom poli prevažne hráčov z druhej stovky svetového rebríčka. Mnoho menej známych hráčov tak dostalo šancu zvíťaziť. Najlepšie sa jej chopil Argentíčan Estanislao Goya.
Vloženo: 24.03.2009
viac...
Praha už po 14. raz organizuje medzinárodný golfový veľtrh Golf Show. Tento rok sa jeho brány otvárajú vo Veľtržnom paláci v dňoch 20. 22.3.2009.
Vloženo: 22.03.2009
viac...
Čeladná na severnej Morave sa pripravuje na prestížny turnaj PGA European Tour Czech Golf Open 2009. Na podujatí, ktoré sa uskutoční 27.7. 2.8. 2009 chcú Česi privítať čo najviac hráčov európskej golfovej elity.
Vloženo: 19.03.2009
viac...
Druhý turnaj zo série World Golf Championships priniesol druhý turnajový návrat Tigera Woodsa po jeho zranení. Po neúspechu v jamkovej hre sa Tiger hlavne prvé dve kolá trápil aj na tomto turnaji.
Vloženo: 17.03.2009
viac...
Prestížny turnaj série WGC, CA Championship sa stal korisťou ľavorukého Phila Mickelsona. Ten si rezervoval už od prvého kola miesto v popredí turnaja a najtesnejšie víťazstvo si ustrážil až do samotného konca turnaja. Jeho najvážnejším konkurentom sa stal Nick Watney, ktorého od rozohrávky delil snáď ani nie jeden centimeter.
Vloženo: 17.03.2009
viac...
Tiger Woods na turnaji WGC-CA Championship v Dorale povedal, že videl budúcnosť golfu. Jej meno je Rory McIlroy.
Vloženo: 17.03.2009
viac...
Druhý turnaj zo série World Golf Championships priniesol druhý turnajový návrat Tigera Woodsa po jeho zranení. Po neúspechu v jamkovej hre sa Tiger trápi aj na tomto turnaji. Jeho hra nie je zlá, ale chýba mu precíznosť z predchádzajúcich období a snáď aj trochu potrebného golfového šťastia.
Vloženo: 15.03.2009
viac...
Videli ste už, aby golfista predviedol striptíz priamo počas turnaja? Švéd Henrik Stenson sa tak rozhodol v úvodnom kole prestížneho WGC-CA Championship na Floride.
Vloženo: 14.03.2009
viac...
Kórejčan Y.E.Yang je ozajstným prekvapením turnaja Honda Classic. A to nielen preto, že na PGA túre získal svoju prvú trofej a je len druhým kórejským víťazom tejto túry v histórii. Ešte zaujímavejšie je to, že golf začal hrať až keď mal 19 rokov a do víťazstva mu patrilo až 460. miesto svetového rebríčka.
Vloženo: 11.03.2009
viac...
Turnajový kalendár PGA Tour pokračoval turnajom Honda Classic na ihrisku Palm Beach Gardens na Floride. V štartovnom poli sa objavilo viacero hráčov európskej túry, ktorí sa takto pripravujú na ďalší turnaj série World Golf Championships, ktorý sa bude hrať tento týždeň.
Vloženo: 10.03.2009
viac...
Sergio Garcia získal vzácnu Vardon Trophy, ktorú každoročne udeľuje PGA of America. Trofejou odmeňuje hráča s najlepším hracím priemerom sezóny, čiže s najnižším počtom úderov na turnajoch PGA. Plastiku zobrazujúcu ruky Harryho Vardona, ktoré držia grip palice, si tak po viac ako 70 rokoch prevzal Európan.
Vloženo: 10.03.2009
viac...
Rozvoj golfu u detí a mládeže na Slovensku aj to má za cieľ Asociácia juniorských golfistov Slovenska (AJGOS), ktorá vznikla v roku 2007.
Vloženo: 04.03.2009
viac...
Turnaj Enjoy Jakarta Indonesia Open sa hral v tieni slávnejšieho turnaja Accenture Match Play Championship, ale aj v tomto turnaji išlo o veľa. Dôležité víťazstvo z pohľadu účasti v záverečnom turnaji Race to Dubai dosiahol Thongchai Jaidee.
Vloženo: 03.03.2009
viac...
Prvý turnaj z podujatí série World Golf Championships, Accenture Match Play Championship, priťahoval pozornosť golfových fanúšikov. Bol návratom Tigera Woodsa, ktorý obhajoval titul. Úspešný comeback sa však nekonal a z víťazstva sa tešil Geoff Ogilvy.
Vloženo: 03.03.2009
viac...
Na americkej PGA Tour sa súbežne s turnajom Accenture Match Play Championship hral turnaj Mayakoba Golf Classic, ktorý sa musel zaobísť bez najväčších hviezd PGA Tour. Víťaznú trofej si odniesol Mark Wilson, ktorý zahral svoj najlepší turnaj v kariére.
Vloženo: 03.03.2009
viac...
Návrat Tigera Woodsa na svetové gríny trval len jeden deň. Druhé kolo World Golf Championship Accenture Match Play rozhodlo, že Woods svoj titul z minulého roku neobháji. Z bojov o titul ho vyradil Tim Clark.
Vloženo: 28.02.2009
viac...
Dlhoočakávaná športová udalosť upriamila pozornosť mnohých fanúšikov golfu na prvý turnaj zo série World Golf Championships. Accenture Match Play Championship si obhajca titulu Tiger Woods vybral za miesto svojho návratu po vyše 250 dňoch nútenej prestávky, kedy si liečil zranené koleno.
Vloženo: 27.02.2009
viac...
Celý golfový svet je v veľkom očakávaní. Tiger Woods sa vracia do súťažného golfu. Nútená prestávka, počas ktorej Tiger Woods podstúpil operáciu zraneného kolena a tiež si doliečoval únavovú zlomeninu lýtkovej kosti, trvala 254 dní.
Vloženo: 23.02.2009
viac...
Turnaj Johnie Walker Classic v austrálskom Perthe sa dočkal prekvapivého, ale zaslúženého víťaza. Mladý len osemnásťročný amatér Danny Lee sa vôbec nezľakol veľkých mien v štartovnom poli a v dramatickom závere preukázal pevné nervy a chuť po víťazstve, čo sa mu napokon vyplatilo.
Vloženo: 23.02.2009
viac...
Zástupcovia klubov ho pred rokom zvolili do vedenia Slovenskej golfovej asociácie. Spoločne s jej novým prezídiom začal riešiť koncepciu rozvoja golfu na Slovensku. Vsádza pri nej na mládež a nové talenty. Ľudovít Ujhelyi, prezident SKGA.
Vloženo: 20.02.2009
viac...
Pokračovanie európskej túry malo svoj ďalší diel v Malajzii. Domáci Open bol nabitý hlavne hráčmi azijskej túry, ale tento fakt turnaju vobec nevzal na dramatickosti.
Vloženo: 17.02.2009
viac...
Až do záverečného patu bol dramatický turnaj Buick Invitational. Turnaj sa hral počas prvých dvoch kôl na dvoch rôznych ihriskách, Nord a South Course, tretie a štvrté kolo už odohrali hráči len na South Course.
Vloženo: 10.02.2009
viac...
38. ročník prestížneho súboja najlepších golfových hráčov Európy a Ameriky o Ryder Cup, ktorý sa v roku 2010 uskutoční vo Walse, bude ako nehrajúci kapitán viesť družstvo Európy Colin Montgomerie. Táto škótska golfový hviezda dostala napokon prednosť pred Španielom José Maria Olazábalom.
Vloženo: 02.02.2009
viac...
Výborne dotovaný turnaj Dubai Desert Classic sa v tomto roku musel zaobísť bez svojho tradičného ťaháku, obhajcu titulu Tigera Woodsa. Tento fakt však vôbec neubral na jeho atraktivite a samotný záver turnaj priniesol napínavý golf.
Vloženo: 02.02.2009
viac...
Turnaj Commercialbank Qatar Masters v Dohe mal výborné obsadenie. Okrem Španiela Garciu sa na turnaji predstavil aj posledný víťaz Volvo Order of Merit Robert Karlsson, Ernie Els, Lee Westwood a mnoho ďalších výborných hráčov. Všetkým favoritom však ukázal chrbát iný Španiel, Alvaro Quiros.
Vloženo: 27.01.2009
viac...
Až päťdňový maratón čakal na účastníkov jubilejného 50th Bobe Hope Classic. Tento turnaj,ktorý sa hrá na štyroch ihriskách priniesol divákom výborný golf. Už od samotného úvodu turnaja bol hlavným hrdinom Pat Perez.
Vloženo: 27.01.2009
viac...
Turnaj The 50th Bob Hope Classic začal hneď v prvom kole pekne z ostra . Tento turnaj, ktorý sa hrá na päť kôl a na dvoch ihriskách ozdobil hneď v prvý deň výborným výkonom Pat Perez. Výsledok 61 rán je pozoruhodný. Desať berdíkov, jeden eagle a len jediná chyba na jamke číslo 4., ktorá znamenala bogey, priviedli Pereza na čelo priebežného poradia.
Vloženo: 23.01.2009
viac...
Výborný štart do novej sezóny PGA Tour má za sebou Zach Johnson. Na turnaji Sony Open na Havaji odohral štyri veľmi vyrovnané kolá a po poslednom pate sa tešil z víťazstva na tomto turnaji. Je to jeho piate turnajové víťazstvo na okruhu PGA Tour a druhé za posledných šesť mesiacov.
Vloženo: 20.01.2009
viac...
Druhý tohtoročný turnaj európskej túry sa odohral na ihrisku Abu Dhabi Golf Club. Privítal takmer kompletnú európsku golfovú elitu a tak o výborné výsledky ale hlavne o výbornú hru nebola núdza.
Vloženo: 19.01.2009
viac...
Tradičným otváracím turnajom novej sezóny PGA Tour je turnaj Mercedes-Benz Championship, ktorý hostí Kapalua Resort na Havaji. Na tomto turnaji majú právo účasti len víťazi niektorého z turnajov minulého ročníka PGA Tour.
Vloženo: 14.01.2009
viac...
Po vianočnej prestávke sa opäť rozbehol kolotoč turnajov European Tour. Súboje o účasť vo finálovom turnaji Race to Dubai tak naberajú svoje obrátky. Z prvého turnajového titulu v roku 2009 sa v juhoafrickom Johannesburgu tešil Dán Anders Hansen.
Vloženo: 14.01.2009
viac...
Prekvapivým výsledkom sa skončil tretí ročník súboja európskeho a azíjského výberu, pri ktorého zrode stál Seve Ballersteros. Po rokoch 2006 a 2007, kedy jasne dominoval výber starého kontinentu sa v tomto roku prekvapivo z víťazstva tešil výber Ázie.
Vloženo: 14.01.2009
viac...
Spoločnosť ZONEMEDIA s.r.o. a GOLF CENTRUM, s.r.o. spustili pred vianocami pre golfových nadšencov nový golfový eshop so širokou ponukou golfového sortimentu. Pre slovenských golfistov sa tak rozšírila ponuka medzi golfovými eshopmi. Momentálne čakajú na golfistov atraktívne novoročné zľavy.
Vloženo: 10.01.2009
viac...
Juhoafričan Richard Sterne zvíťazil v ďalšom pokračovaní nového ročníka European Tour keď zvíťazil na turnaji Alfred Dunhill Championship na domácej pôde.
Vloženo: 15.12.2008
viac...
Už pri vzniku Golfového klubu Tále sa jeho členovia zamýšľali nad tým, ako pritiahnuť mládež. Po vybudovaní ihriska Gray Bear pred šiestimi rokmi už zázemie nechýbalo. Otázkou bolo, ako golf spojiť so školou.
Vloženo: 13.12.2008
viac...
Nedávno na Slovensko pricestoval člen najvyššej golfovej inštitúcie Royal Ancient Pierre Bechman. R A sídliaca v škótskom St. Andrews nielen pravidelne spresňuje golfové pravidlá, ale venuje sa aj aktivitám na podporu golfu vo svete.
Vloženo: 13.12.2008
viac...
Ešte len nedávno sa skončili boje v prestížny Ryder Cup a už sú v plnom prúde prípravy na ten ďalší, ktorý sa odohrá v roku 2010. Američania v ňom budú chcieť obhájiť titul ale na walskej pôde to nebudú mať určite jednoduché.
Vloženo: 10.12.2008
viac...
Kapitánom európskeho výberu pre tretí ročník Royal Trophy, turnajového súboja Európy a Ázie, bol menovaný José Mária Olazábal.
Vloženo: 10.12.2008
viac...
Otvárací turnaj novej sezóny European Tour, HSBC Champions, bol sužovaný nepriazňou počasia, čo napokon viedlo organizátorov k jeho dokončeniu až v pondelok dopoludnia. Turnaj odštartoval aj nový rebríčkoý systém pre európsku túru, Race to Dubai.
Vloženo: 01.12.2008
viac...
Turnaj Lexus Cup, súboj ženského medzinárodného výberu proti výberu Ázie mal v tomto ročníku zaujímavý náboj. Bol to oficiálne posledný turnaj LPGA švédskej veteránky a zároveň aj kapitánky medzinárodného družstva Anniky Sorenstam.
Vloženo: 01.12.2008
viac...
Turnaj UBS Hong Kong Open bol ďalším pokračovaním nového ročníka European Tour. Veľmi dobre obsadený turnaj mal vyrovnaný priebeh a mnoho prekvapivých výsledkov.
Vloženo: 01.12.2008
viac...
Tretím turnajom novej sezóny European Tour sa stal Australian Masters, ktorý niesol meno jednej z najväčších stávkových kancelárii Sportbet. Turnaj dokonale vyšiel domácim hráčom, keď v prvej desiatke turnaja skončilo až sedem austrálskych hráčov a na stupne víťazov sa nedostal nikto cudzí.
Vloženo: 01.12.2008
viac...
Hoci nová sezóna európskej túry sa už rozbehla, oficiálne posledný podujatím ročníka 2008 bol Svetový pohár dvojíc, ktorý sa odohral na ihrisku Mission Hills GC.
Vloženo: 01.12.2008
viac...
Turnaj HSBC Championship otvára tohtoročnú európsku golfovú túru, ktorá sa predstaví s novým systémom Race to Dubai. Turnaj bude poznať svojho víťaza až v pondelok, pretože bol pre silný dážď a nespôsobilý terén viackrát prerušený.
Vloženo: 10.11.2008
viac...
V nastávajúcej sezóne European Tour, ktorá štartuje už tento týždeň, sa do kolotoča európskych turnajov dostáva nový systém súťaže nazvaný Race to Dubai.
Vloženo: 06.11.2008
viac...
Každoročne po skončení sezóny sa svetová golfová sieň slávy na Floride rozrastie o nových členov. V tomto roku sa tejto pocty dočkalo šesť nových členov, ktorý rozšíria 10.novembra celkový počet členov Svetovej golfovej siene slávy na 126.
Vloženo: 04.11.2008
viac...
Ihrisko Valderama v Španielsku bolo dejiskom posledného turnaja tohtoročnej European Tour. Pred posledným turnajom bol súboj o celkový titul v tomto roku, prvé miesto v rebríčku Volvo Order of Merit pre najlepšieho hráča európskej túry, otvorený a šance mali až štyria hráči.
Vloženo: 04.11.2008
viac...
Turnaj Ginn sur Mer Classic priniesol zaujímavý golf a dramatické rozuzlenie. Hrdinom úvodných dvoch kôl bol obhajca titulu Daniel Chopra. Ten svoju obhajobu pojal veľkoryso a v tomto ročníku obsadil posledné miesto.
Vloženo: 04.11.2008
viac...
Koniec golfovej sezóny sa nezadržiteľne priblížil a väčšina hráčov už uvažuje nad tým, ako stráviť zimu. Práve v tomto čase podala všetkým nielen bratislavským golfistom pomocnú ruku spoločnosť Golf relax s.r.o., ktorá v novovybudovanom Relax Centre na Einsteinovej ulici v Bratislave otvorila 30.10.2008 nové golfové indoor centrum.
Vloženo: 01.11.2008
viac...
Turnajom Volvo Masters ukončí európska túra svoju sezónu na starom kontinente a turnaj obsadený najlepšími hráčmi túry sľubuje dramatický súboj. Až štyria hráči totiž majú šancu po úspešnom absolvovaní tohto turnaja vystúpiť na vrchol rebríčka Volvo Order of Merit pre najlepšieho hráča sezóny.
Vloženo: 28.10.2008
viac...
Dá sa povedať, že v poslednej chvíli si hráčsku kartu pre budúcu sezónu vybojoval Cameron Beckman. Pred turnajom Frys.com Open v Scottsdale figuroval Beckman na 175. mieste rebríčka PGA Tour, čo ho posielalo do kvalifikačných turnajov o udržanie si hráčskej karty.
Vloženo: 28.10.2008
viac...
Momentálne najlepší španielsky golfista Sergio Garcia sa vrátil po úspešnej sezóne, ktorú odohral v americkej PGA Tour domov na turnaj Castelló Masters do rodného Španielska.
Vloženo: 27.10.2008
viac...
Americké golfové stránky sú v súčasnosti plné jedného mena Eric Compton. Tento hráč prešiel pred pár dňami do druhého z troch kvalifikačných turnajov o hráčsku kartu na budúcoročnú PGA Tour.
Vloženo: 27.10.2008
viac...
Španiel Alvaro Quiros zvíťazil prekvapivo na turnaji Portugal Masters. Jeho meno by ste museli hľadať v tabuľkách európskeho Volvo Order of Merit až za druhou stovkou, ale hra, ktorú počas štyroch turnajových dní na ihrisku vo Vilamoura produkoval si zaslúži určite vyššie umiestnenie.
Vloženo: 21.10.2008
viac...
Jeden z najstarších turnajov americkej PGA Tour, Valero Texas Open, priniesol divákom výborný a dramatický golf. Hráči predvádzali vynikajúci golf a boj o turnajový titul bol dlho otvorený. Vo vyrovnanom čele štartovného poľa boli minimálne rozdiely a šancu na titul živili v závere turnaja štyria hráči.
Vloženo: 15.10.2008
viac...
8.-11.10.2008 sa v Harding Parku v americkom San Francisu uskutoční tradičný President Cup. Turnajový súboj medzi výberom USA a zvyškom sveta, ktorý sa hrá vždy v roku, kedy sa nehrá Ryder Cup, sa stáva veľmi prestížnym stretnutím.
Vloženo: 13.10.2008
viac...
Turnaj Madrid Masters sa mal pri svojej premiére v európskej prvej lige stať korisťou niektorého z domácich hráčov. Po úvodnom kole na výborne pripravenom ihrisko živil nádeje usporiadateľov hlavne Pablo Larrazabal.
Vloženo: 13.10.2008
viac...
V roku 2010 zavíta 38. ročník slávneho Ryder Cupu po prvýkrát v histórii do Walesu. Ihrisko v golfovom resorte The Celtic Manor Resort v Newporte bude prvým ihriskom v histórii tohto turnaja, ktoré je špeciálne pripravené pre jamkovú hru.
Vloženo: 11.10.2008
viac...
Robert Karlsson si po troch týždňoch opäť pripísal turnajové prvenstvo. Hráč, ktorý sa v dobrej forme predviedol aj na Ryder Cupe, keď v štyroch zápasoch získal pre družstvo Európy dva body, sa hneď po návrate z USA zapojil do turnajového kolotoča a jeho predstavenie na ihriskách v St.Andrews malo úspešný koniec.
Vloženo: 07.10.2008
viac...
Finálovým turnajom FeDex Cupu sa sezóna pre väčšinu hráčov z hornej polovici rebríčka PGA Tour prakticky skončila a tak sa v štartovnom poli turnaja Turning Stone Resort Championship objavili hlavne menej známe mená túry.
Vloženo: 07.10.2008
viac...
Po golfovej udalosti roka, Ryder Cupe, sa kolotoč turnajov európskej túry opäť roztočil v závere sezóny. Ihrisko Belfry privítalo európsku golfovú elitu na turnaji Quinn Insurance British Masters.
Vloženo: 30.09.2008
viac...
Turnaj The Tour Championship bol vyvrcholením FedEx Cupu v tomto roku. Štyri finálové turnaje play-off časti priniesli výborný golf ale opäť málo vzrušenia. Už pred posledným turnajom bolo jasné, že celkovým víťazom FedEx Cupu pre tento rok je Vijay Singh.
Vloženo: 30.09.2008
viac...
37. ročník prestížneho súboja najlepších hráčov USA a výberu Európy sa uskutočnil počas tohto víkendu v americkom štáte Kentucky. Ihrisko Valhalla Golf Club bolo hostiteľom tejto prestížnej golfovej udalosti.
Vloženo: 23.09.2008
viac...
Týždeň pred tohtoročnou golfovou udalosťou číslo 1., rydercupovým stretnutím výberu Európy a USA, určite potešil nehrajúceho kapitána európskeho kontinentu Nicka Falda výkon Roberta Karlssona na turnaj Mercedes Benz Championship.
Vloženo: 17.09.2008
viac...
Dobre dotovaný turnaj Omega European Masters, ktorý sa hrá na ihrisku Crans-sur-Sierre GC priniesol hlavne v prvých troch kolách výborný golf a určite napínavé a divácky atraktívne divadlo.
Vloženo: 10.09.2008
viac...
Turnajom BMW Championship sa play-off FedEx Cupu prehupla do svojej druhej polovice. Turnaja sa zúčastnilo už len posledných sedemdesiat hráčov rebríčka, čo znamenalo, že si všetci zahrajú počas celých štyrcoh dní turnaja.
Vloženo: 10.09.2008
viac...
Turnaj Johnnie Walker Championship at Gleneagles ponúkol divákom drámu až do posledného patu. Výborne dotovaný turnaj bol obsadený kompletnou európskou špičkou mimo hráčov, ktorí bojojú za morom v play-off FedEx Cupu.
Vloženo: 05.09.2008
viac...
Neďaleko Bratislavy vyrastie nový 27-jamkový golfový areál. Royal Golf Resort začnú stavať v roku 2009.
Vloženo: 05.09.2008
viac...
Fidžan Vijay Singh dominuje vrcholu sezóny na americkej PGA Tour. Play-off turnaje FedEx Cupu sú jednoznačne pod jeho taktovkou. Po turnaji Barclays zvíťazil Singh aj v druhom turnaji Deusche Bank Championship.
Vloženo: 04.09.2008
viac...
Darren Clarke sa stal jednoznačným víťazom turnaja The KLM Open na ihrisku Kennemer G CC. Clarkove víťazstvo v krajine tulipánov znamená šancu na udelenie divokej karty pre blížiaci sa Ryder Cup.
Vloženo: 26.08.2008
viac...
Turnajom The Barclays začala vyraďovacia časť FedEx Cupu. Najlepších 144 hráčov po základnej časti malo nárok zahrať si tento turnaj.
Vloženo: 26.08.2008
viac...
V chladnom, daždivom a veternom počasí si po prvýkrát v histórii turnaja titul z SAS Masters vo Švédsku vybojoval konečne domáci hráč. Už minulý rok naznačil túto možnosť, keď titul zostal na severe vďaka Fínovi Mikko Ilonenovi.
Vloženo: 19.08.2008
viac...
Posledným turnajom americkej PGA Tour pred play-off FedEx Cup bol turnaj Wyndham Championship. Súboj o posledné body do rebríčka FedEx Cupu bol napínavý.
Vloženo: 19.08.2008
viac...
Jubilejný 90. ročník PGA Championship, posledného major turnaja sezóny, ponúkol milovníkom golfu dramatické divadlo. Turnaj na ihrisku Oakland Hills ovplyvnila nepriazeň počasia, keď v sobotu museli pre dážď tretie kolo prerušiť a vedúci hráči turnaja sa na ihrisko ani nedostali.
Vloženo: 11.08.2008
viac...
Fidžan Vijay Singh prerušil víťazný pôst, ktorý držal na turnajoch PGA Tour a zvíťazil na prestížnom WGC Bridgestone Invitational. Zaznamenal svoje 32. turnajové víťazstvo, ale naposledy sa tešil z titulu v marci minulého roku, keď zvíťazil na turnaji Arnold Palmer Invitational.
Vloženo: 05.08.2008
viac...
Nadvláda ázijských hráčok na turnajoch ženskej americkej túry pokračuje. The RICOH Women British Open, posledný major tohtoročnej dámskej sezóny patril jednoznačne Ázii.
Vloženo: 05.08.2008
viac...
Nadvláda ázijských hráčok na turnajoch ženskej americkej túry pokračuje. The RICOH Women British Open, posledný major tohtoročnej dámskej sezóny patril jednoznačne Ázii.
Vloženo: 05.08.2008
viac...
Turnaj Legends Reno-Tahoe Open sa stal jednoznačnou korisťou Parkera McLachlina. O svoje prvé turnajové víťazstvo v druhom ročníku účinkovania na PGA Tour sa McLachlin postaral v piatok.
Vloženo: 05.08.2008
viac...
Na turnaji EGA Challenge Trophy Boys vo Veľkej Lomnici za účasti tímov z Česka, Maďarska, Poľska a Slovenska skončil náš výber na poslednom štvrtom mieste po troch dňoch. Slovensko tak nepostúpilo do hlavnej skupiny majstrovstiev Európy tímov.
Vloženo: 30.09.2008
viac...
V Malajzii je množstvo kvalitných ihrísk, nakoniec hrá sa tu európska PGA v Kuala Lumpur. Nádherné sú však i ihriská v Sultanáte Brunej s prepychovým zázemím a servisom.
Vloženo: 01.08.2008
viac...
Vhodná golfová obuv je jednou z najdôležitejších záruk dobrého pocitu z hry. Len si predstavte niekoľkokilometrovú prechádzku po ihrisku v tesných a nepohodlných topánkach! V takomto prípade vám zážitok z golfu pokazí skôr vaša obuv ako momentálny výkon, aj keď správna výhovorka v golfe nikdy nie je od veci.
Vloženo: 01.08.2008
viac...
Okuliare na čele a v rukách cigareta. Len táto stručná charakteristika stačí na to, aby sme vedeli, o kom je reč. Ak dodáme, že má za sebou nespočetné množstvo hereckých rolí v divadle i v televízii, potom je to celkom jasné. Jiří Bartoška.
Vloženo: 01.08.2008
viac...
Britské ostrovy, na rozdiel od tradičného počasia, ponúkajú naozaj exotické golfové možnosti. Nazrime teraz do miesta, kde sa história golfu píše od roku 1959. Vitajte v The De Vere Belfry!
Vloženo: 01.08.2008
viac...
Vdýchla dušu desiatkam filmových a divadelných postáv. Herečka Slovenského národného divadla. Úsmev tejto ženy hovorí o tom, ako sa teší zo života a všetkého, čo robí. Kamila Magálová.
Vloženo: 01.08.2008
viac...
Vdýchla dušu desiatkam filmových a divadelných postáv. Herečka Slovenského národného divadla. Úsmev tejto ženy hovorí o tom, ako sa teší zo života a všetkého, čo robí. Kamila Magálová.
Vloženo: 28.07.2008
viac...
Britské ostrovy, na rozdiel od tradičného počasia, ponúkajú naozaj exotické golfové možnosti. Nazrime teraz do miesta, kde sa história golfu píše od roku 1959. Vitajte v The De Vere Belfry!
Vloženo: 28.07.2008
viac...
V Malajzii je množstvo kvalitných ihrísk, nakoniec hrá sa tu európska PGA v Kuala Lumpur. Nádherné sú však i ihriská v Sultanáte Brunej s prepychovým zázemím a servisom.
Vloženo: 23.07.2008
viac...
Hokejista svetového mena. Olympijský víťaz, víťaz Stanleyho pohára, najlepší brankár na majstrovstvách sveta. V Európe či v Amerike niet fanúšika, ktorý by Dominátora nepoznal. Iba niektorí však vedia, že jeho svetom nezostal len ľad a klietka so sieťou , ktorú už celé roky neúnavne stráži. Rád si vybehne aj na trávnik golfového ihriska, aby načerpal nové sily.
Vloženo: 12.06.2008
viac...
Európa sa považuje za kolísku golfu. V súčasnosti je však mimo Európy oveľa viac ihrísk i golfistov. Pre porovnanie: v USA hrá golf každý desiaty človek, v Európe len každý stosedemdesiaty ôsmy.
Vloženo: 28.05.2008
viac...
Po fenomenálnom vystúpení na svojom prvom British Open v roku 1998, po ktorom Rosea novinári označili za nového Nicka Falda, nebolo o ňom pár rokov ani chýru, ani slychu. Ohromný potenciál, ktorý sa vtedy v Justinovi Roseovi objavil, sa začal opäť prejavovať až v sezóne 2002 a počas posledných rokov naplno dozrel až do víťazstva European Tour Order of Merit 2007.
Vloženo: 28.05.2008
viac...
Vhodná golfová obuv je jednou z najdôležitejších záruk dobrého pocitu z hry. Len si predstavte niekoľkokilometrovú prechádzku po ihrisku v tesných a nepohodlných topánkach! V takomto prípade vám zážitok z golfu pokazí skôr vaša obuv ako momentálny výkon, aj keď správna výhovorka v golfe nikdy nie je od veci.
Vloženo: 13.06.2008
viac...
Na to, aby si človek zahral golf v zahraničí nemusí chodiť veľmi ďaleko. Rakúsko ponúka dostatok golfových možností, ktoré sa navyše dajú spojiť s dovolenkou pre celú rodinu. A to aj v prípade, ak by všetci členovia famílie golf nehrali. Sen o takejto dovolenke vám môže splniť rakúsky Stegersbach a jeho okolie.
Vloženo: 12.06.2008
viac...